Yemek boşanma nedeni oldu

İstanbul’da yine ilginç bir olay yaşandı. 20 milyonluk şehirde her gün gelen ilginç haberlere bir yenisi daha eklendi. Bu dfefa bir öğretmenin boşanma davası herkesi şaşırttı. Boşanmanın nedeni ise kocanın yemek seçmesi. İşte haberin ayrıntıları.

Yemek Seçti Eşinden Oldu

İstanbul’da ikamet eden öğretmen F.Ç ile eşi S.Ç. ayrılma kararı aldı. Daha doğrusu beş yıllık evliliği bitirmek için evin hanımı öğretmen F.Ç. boşanma davası açtı. 100 bin TL’lik boşanma davasının sebebi eşi S.Ç.’nin yemek seçmesi ve evde eşinin itirazlarına rağmen nargile içmesi oldu.

Karı kocanın çocukları olmasına karşın aralarındaki sorunlar çözülemedi. S.Ç. Bey beş yıllık evlilikleri boyunca çoğu kez karısını yaptığı yemeklerden dolayı eleştirdi. Yemek yüzünden defalarca kavga ettiler. Bunun yanında kocanın evde sürekli nargile içmesi de şikayet konusu oldu. Evin hanımı eşini defalarca nargileden rahatsız olduğunu belirtmesine rağmen kale alınmadığını söyledi. F.Ç. açtığı boşanma davasında çocuklarının velayetini, 50 bin maddi ve 50 bin manevi tazminat talep etti.

Yemek Seçen Eşten Yanıt

Yemek seçtiği için boşanmak isteyen eşi F.Ç için S.Ç “çok alıngan olduğunu” belirtti. Evlilikleri boyunca birkaç kez yemeklerini beğenmediğini ifade eden adam eşine manevi şiddet uygulamadığını söyledi. Evde ise sadece birkaç kez nargile içtiği söyleyen adam, karısının da kendisine eşlik ettiğini ifade etti. Şu an karısının alınganlık yaptığını söyleyen adam, boşanmak için bahaneler aradığını söyledi.

Yemek Seçmek Bir Boşanma Nedeni Midir?

Bu ilginç boşanma davasından sonra akıllarda bir soru var. Yemek seçmek bir boşanma nedeni midir? Yemek yapmak bir eş için hak aranan bir sebep midir?

Kişiler yemek yapmadığı için eleştirilmeyi sindirmek zorunda değildir. Bu bir boşanmaya sebep verecek denli büyük bir konu değildir. Ama eğer yemek konusu bir psikolojik baskı aracı olarak kullanılırsa kişiler bundan rahatsız olabilirler.

Türkiye’de pek de rastlamadığımız bir türden olan bu dava birçok insana da ilham olabilir. İnsanlar kimsenin kölesi değillerdir, yemek yapmak zorunluluğu da yoktur. Aileleri bir arada tutan değerli sofraları ancak saygı ayakta tutabilir.