Karaköy’de Steakhouse Rüzgarı

Karaköy’de yeni nesil eğlence mekanları bir bir açılıyorken en büyük rüzgar steakhouse restoranlar tarafından esiyor. Daha önceleri akşam iş çıkısından sonra iyice yoğunlaşan alkollü mekanların yanında en çok rağbet gören yerler kahvecilerdi. Yeni nesil dünya tatlarının sunulduğu kafelerin yanında artık başka bir rekabet yaşanmakta: Steakhouse Savaşları

Steakhouse restoranların sayıları tüm ülkede hızla artmakta. Bu artışın en çok olduğu yer elbetteki İstanbul. Her yeni gün değişik semtlerde steakhouse mekan açılışlarının haberleri gelmekte. Bu steakhouselar açıldığı semtlere göre renk alıyorlar. Yani menü, fiyat ve mekan tasarımı restoranların olduğu yere göre değişiklik gösteriyor.

En çok steakhouse restoran açılan semt ise Karaköy. Burası çok büyük bir semt olmasa da çok yoğun bir ziyaretçi kitlesine sahip. Özellikle beyaz yakalıların uğrak yeri olan Karaköy’de mekanların sunduğu lezzetlerin fiyatları da aynı oranda. Bunu fırsat bilenlerin mekan açmak için en gözde yeri haline gelen Karaköy’den her gün bir yeni steakhouse açılış haberi gelmekte.

Açılan her yeni steakhouse restoranın iddialı olduğu bir konu var, ya fiyat konusunda iddialılar ya da mekan tasarımı olarak, bazen de yeni lezzetler sunarak ön plana çıkıyorlar. Steakhouse rüzgarı fırtınaya dönüşürken ilk defa steakhouse ile insanları tanıştıran mekanlar çok şanslı oluyor. Çünkü et yemeği meraklılarını çoktan restoranlarına çekmeyi başardılar.

Sosyal medyada herkesin biribirine tavsiye ettiği ya da haber verdiği bu ilk mekanlar Karaköy’ün köşe başına yerleştiler. Bu mekanların müdavimleri çoktan oluştu, hatta bazı zamanlarda burada et yemek için sıraya girmek gerekiyor.

Yeni rakipler ise steakhouse açtıklarını yedi düvele duyurmaktalar. Sosyal medyada reklam verirlerken bu konudaki fenomenleri de reklam amaçlı davet ediyorlar. Böylece insanların kısa sürede yeni mekanlardan haberi oluyor.

Karaköy’e bir kahve içmek için gidenler duydukları et kokusuna ve gördükleri servislere dayanamıyor ve soluğu [b]et lokantalarında[/b] alıyor. Ya da içmeye gidenler boş midelerine alkol almaktansa leziz bifteklerden yemeyi tercih ediyorlar. Bu da gösteriyor ki Karaköy’de steakhouse rüzgarı hiç dinmeyecek. Her gün yeni bir steak hose haberi ile karşılaşmak kimseyi şaşırtmamalı.