İstanbul’un En İyi Steak Houseleri Seçildi

İstanbul bir gurme şehri. Gerek Bizans – Roma döneminden gelen lezzetler, gerek Osmanlı Mutfağı gerekse de Anadolu tatları ile tam bir şölen şehri. Yıllar boyunca faaliyet gösteren yabancı ülkelerin mutfakları ile de harmoni oluşturuyor.

Son yıllarda ise bu rengarenk şehre bilindik bir tadın yeni yorumu eklendi. Steak Houseler açıldı. Etler yeni bir sunum ve tat kazandı. Etleri yeme biçimimiz değişti. Etin yanında yediğimiz salatalar içtiğimiz içecekler farklı bir tada kavuştu. Sevdik bu lezzeti.

İstanbul’un her semtinde açılan küçük büyük steak houseler müşterilerini beklerken bir yarışın içine de girdiler. İstanbul’un en iyi steak houseler ise gurmeler tarafından seçildi. İşte onlar:

Evet steak house denince akla ilk gelen kişi dünyaca tanınan Nusr-Et! Türkiye’de yaşadığı şöhreti dünyaya taşıyan bir yer Nusr-Et. Nusr-Et’in merkez restoranı Nusr-Et Etiler, İstanbul’un da en iyisi. Etiler’de bulunan restoranda bir kişinin yediği menü fiyatları sosyal medya virali olmuştu. Bununla beraber herkesin akın ettiği restoran paranın da reklamın da hakkını vermekte. Gerek tadı, gerek sunumu ile Nusr-Et bu işin en üst noktası.

Günaydın Restoran, Steak House Nusr-Et’in doğmasına sebep olan yer. Nusret’in çalıştığı ve sektörü, mesleği öğrendiği yer olarak bilinen Günaydın yıllarca ünlülerin etcisi olarak bilindi. Aslında haklı bir üne sahip olan bu restoranın yetiştirdiği çoğu aşçı kendine steak house açtı ve İstanbul’un popüler mekanlarının sahibi oldular. Bu referanslar dahi Günaydın’ın lezzetli bir yer olduğunu göstermekte.

Adından anlaşılacağı üzere hem boğazına düşkün olanların hem de Boğaz manzarasına aşık olanların tercihi Boga’z Steakhouse . İstanbul’un en güzel semtlerinden biri olan Çengelköy’de yer alan Boga’z Steakhouse önünde sıra olan yerlerden biri. Menünün Nusr-Et veya Günaydın’dan aşağı kalan bir yeri yok.

Boga’z Steakhouse’un bir artısı porsiyonların oldukça büyük olması. Yani çok paraya az et değil, çok paraya çok et. En azından verdiğinizin karşılığını fazlasıyla alabiliyorsunuz. Boga’z Steakhouse’da klasik steak house lezzetleri oldukça tatlandırıcı etkiye sahip baharatlar, etin yanında göz ve mide dolduran mezelerle güze bir tercih olacak.