Akşam Yemeği Tercihleri

Romantik bir akşam yemeği için nasıl tercihlerde bulunmalısınız? Nerede yemeli, ne yemeli ve nasıl hazırlanmalısınız? Sevdiğiniz özel insanlar için harika bir akşam yemeği yemenin püf noktaları.

İlla sevgilinizle değil, ebeveynleriniz, yakın dostlarınız ya da iş arkadaşlarınızla özel bir akşam yemeği planladınız. Ama sıradan bir yemek olmasını istemiyorsunuz. O akşam yemeğini diğer akşamlardan ayırmanız için neler yapmanız gerektiğini size maddeler halinde anlatıyoruz.

Doğru Mekân Tercihi

Doğru mekân her şey demektir. Akşam yemeğinizin öncelikle amacı nedir, bunu net olarak bilmeniz lazım. Sevgilinizle bir özel akşam yemeği mi, yoksa evlilik teklifi mi? Ya da eşinizle yıldönümü kutlaması, annenizle anneler günü toplantısı mı? Belki de yurtdışından gelen misafirinizi ağırlayacaksınız. Bunların her biri için ayrı mekânlar düşünmeniz gerekir.

Sofistike mekânlar, şık mekânlar, manzaralı mekânlar. Şehir göbeğinde bir gökdelenin üzerinde ya da şehrin dışında salaş bir mekân. Buna karar verin.

Mekânın tasarımı ve lokasyonu kadar önemli olan bir konu da mönüde nelerin olduğu. Nereyi seçerseniz seçin, karşınızdaki insan vejetaryen değilse, muhakkak et yemeklerini değerlendirin. Etin hangi türü olursa olsun, seçenekleriniz arasında farklı mönüye sahip bir et yemekleri restoranı, yani steakhouse olmalı. Akşamın ağırlığı yemeğin tadı ile birleşmeli.

Doğru Kıyafet Seçimi

Akşam yemeğinin en önemli tamamlayanı kıyafet seçimidir. Yani, özel bir akşam yemeğine çıkarken, sıradan şıklığınızdan daha fazlası gerekir. Sevgilinizle çıktığınız bir yemekte daha çekici ayrıntılar, annenizle çıktığınızda sade şıklık tercihiniz olmalı.

Bir iş yemeğine çıkıyorsanız, tam olarak “görüntünüzle karşılandığınız” gerçeğine uygun giyinmelisiniz. Bir erkek, takım elbisesini muhakkak şık bir kravat veya saatle tamamlamalı. Sıra dışı bir görünüm olmalı ki, karşınızdaki özgüveninizi fark edebilmeli.

Sevgilinizle çıktığınız bir akşam yemeğinde ise, resmiyetten uzak ama şıklığınızla parlayacağınız bir kombin edinmelisiniz.

Şıklığın Tamamlayıcısı Parfüm

Güzel bir mekân, şık bir giyim. Her şey hemen hemen tam görünürken, araya önemli bir ayrıntı girer. Pastanın kreması gibidir bu. Kokunuz sizi tanımlar. Kötü koku konusuna girmeyeceğim bile. İyi koku söz konusu olduğunda da “her koku her zaman sıkılır mı?” sorusu her zaman aklınızın bir köşesinde olsun. Sizi karizmatik, çekici ve uysal gösteren kokularınızdan birini o akşamın ambiyansına uygun seçin.